آسـنـالـردشرکت بازرگانـی و تجاری

پشتیبانی 24 ساعته
021-22043668

asnalord@gmail.com

فریت هوایی

چه کالاهایی از طریق حمل و نقل هوایی انجام می شود؟

کالاهایی که از طریق هواپیما حمل می شود یا دارای ارزش اقتصادی بالایی در هر واحد هستند یا باید در ظرف زمان محدودی به مقصد برسند، مانند اسناد، داروها، پوشاک، نمونه های تولیدی، کالاهای مصرفی الکترونیک و محصولات کشاورزی و غذاهای دریایی فاسد شدنی.

آیا باربری هوایی تجارت خوبی است؟

بر اساس گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، شرکت های حمل و نقل هوایی کالاهایی به ارزش بیش از 6 تریلیون دلار در سال حمل می کنند که بیش از یک سوم تجارت جهانی را از نظر ارزش اقتصادی تشکیل می دهد. حمل و نقل هوایی سریع ترین وسیله حمل و نقل است که آن را برای ارسال کالاهای حساس به زمان یا با ارزش بسیار ایده آل می کند.

چه چیزی محموله هوایی محسوب می شود؟

کالاهایی که از لحاظ وزنی و ابعاد توانایی ورورد به هواپیما را داشته باشد و از لحاظ اقتصادی برای فرستنده کالا و گیرنده کالا دارای صرفه اقتصادی باشد.

جابجایی بار

کارگوها در فرودگاه باید از جابجایی کارآمد و ایمن کالا اطمینان حاصل کنند که به شرکت های ترابری هوایی امکان رقابت با یکدیگر را بدهد. در مواردی که حجم کالا نسبتاً کم است، از یک قرارداد انحصاری استفاده می شود و پیمانکار باید تجهیزات مناسبی را برای تخلیه از انواع مختلف هواپیما فراهم کند.

انواع بار هوایی را نام ببرید؟

دو نوع بار هوایی وجود دارد : محموله عمومی و ویژه. محموله های عمومی شامل کالاهای با ارزش بالا مانند لوازم الکترونیکی، جواهرات و ... می شود. محموله های ویژه شامل حمل اجساد، داروها، کالاهای خطرناک و... می شود.

چرا بار هوایی انقدر گران است؟

یک محموله هوایی به طور قابل توجهی گرانتر از همان حجم محموله های دریایی است. این عمدتا به دلیل ظرفیت موجود در هواپیما، مصرف سوخت بالاتر و هزینه های عملیاتی هواپیما است.

چه کالاهایی معمولاً از طریق حمل و نقل هوایی حمل می شوند؟

مواد فوری مانند رادیو داروها برای تشخیص یا درمان پزشکی یا کالاهای با ارزش بالا مانند محصولات فناوری که معمولاً از طریق ترابری هوایی حمل می شوند. حمل و نقل هوایی همچنین برای برخی از محصولات غذایی مانند ماهی تازه، میوه های کمیاب و گل های شاخه بریده ایده آل است.

مزایای حمل و نقل هوایی را نام ببرید؟

زمان - حمل و نقل کالا از طریق هوایی باعث صرفه جویی در زمان می شود که بسیار سریعتر از حمل و نقل ریلی یا جاده ای است.

قابل اطمینان - پروازها معمولاً دارای زمان ورود و خروج مطمئن با تاخیر بسیار کم هستند. بنابراین در حمل و نقل هوایی محموله به احتمال زیاد به موقع می رسد.

حق بیمه کم - به دلیل کوتاه بودن مدت زمان حمل و نقل، حق بیمه در حمل و نقل هوایی معمولا کمتر است.

ایمن - در حمل و نقل هوایی چون ورود ضریب خسارات به کالاها بسیار پایین است یک روش ایمن حمل نقل محسوب می شود.

الزامات انبارداری کمتر - زمان ترخیص برای حمل و نقل هوایی سریع است و به طور کلی انبار کمتری نسبت به کشتی های باری برای تخلیه وجود دارد، بنابراین ترخیص کالا از گمرک سریع است و نیاز به انبارداری محلی بسیار کمتر است.

آنچه ارسال می‌کنید، شرکت حمل‌ و نقل و هواپیمایی که استفاده می‌کنید و وزن قابل شارژ محموله، بر نرخ تأثیر می‌گذارد. وزن قابل شارژ وزن ناخالص (شامل بار، بسته بندی و پالت) یا وزن حجمی است که نسبت به هر کدام بیشتر باشد. وزن حجمی با استفاده از فرمولی محاسبه می شود که اندازه های محموله (طول * عرض * ارتفاع) را بر یک ضریب وزنی بعدی (6000) تقسیم می کند. به طور معمول، اقلام بزرگتر که وزن کمتری دارند نسبت به اقلام کوچک و سنگین فضای بیشتری را اشغال می کنند، به همین دلیل است که شرکت های حمل و نقل هوایی از فرمول وزن قابل شارژ استفاده می کنند.

عوامل دیگری که می تواند بر هزینه ها تأثیر بگذارد؟

هزینه های اضافی سوخت
هزینه ایستگاه های حمل و نقل کانتینری
هزینه های امنیتی فرودگاه
هزینه جابجایی خطوط هوایی
هزینه ترخیص کالا از گمرک
هزینه های حمل و نقل مرتبط
ساده ترین راه برای تعیین نرخ حمل و نقل هوایی این است که برای دریافت این قیمت با شرکت آسنابار تماس بگیرید.

هواپیمای باری

هواپیماهای باری به طور خاص برای جابجایی بار طراحی شده اند. آنها در اندازه های مختلف هستند و فضای داخلی به حداکثر می رسد تا انواع محموله ها را در خود جای دهد. از پالت های کوچک کالا گرفته تا ماشین آلات عظیم. یکی از بزرگترین هواپیماها، بوئینگ 747-400، می تواند حدود 26000 فوت مکعب بار را در خود جای دهد. از آنجایی که این هواپیماها افراد را حمل نمی کنند، محدودیت های کمتری از اداره امنیت حمل و نقل دارند به این معنی که می توانند مواد خطرناک را نیز جابجا کنند.

هواپیماهای تجاری

اگر محموله های کوچکی را جابه جا می کنید، قرار دادن محموله در قسمت بار هواپیمای مسافربری می تواند مقرون به صرفه تر باشد. دو نوع هواپیما در دسترس هستند : باریک بدن و پهن پیکر که هر دو برای حمل بار روی پالت یا کانتینر طراحی شده اند. از آنجایی که حمل و نقل با مسافر انجام می شود، محدودیت های اضافی اعمال خواهد شد. همچنین محدودیت‌هایی برای اندازه و وزن بر اساس نوع هواپیما، شرکت هواپیمایی و اینکه آیا کالا به صورت داخلی یا بین‌المللی ارسال می‌شود، وجود دارد.

گزینه های تحویل چندگانه

حمل و نقل هوایی چندین گزینه تحویل را ارائه می دهد، بنابراین می توانید انتخاب کنید که محموله شما چقدر سریع برسد.

گزینه های تحویل داخلی

از مهم ترین موضوعات مهم در نحوه تحویل بار موارد ذیل می باشد:

آب و هوای همان روز پرواز : این سریعترین راه برای حمل و نقل هوایی، خارج از خدمات چارتر است. این گزینه را برای تحویل کالا در همان روزی که آنها پرواز می کنند انتخاب کنید.

هوای روز بعد: هوای روز بعد محموله حساس به زمان شما را تا پایان روز کاری بعدی به مقصد می رساند.

هوای روز دوم: هوای روز دوم تعادل خوبی بین سرعت و هزینه است و بار تا روز دوم کاری به مقصد می رسد.

هوای معوق: این مقرون به صرفه‌ترین گزینه حمل و نقل است و برای محموله‌های با اولویت پایین‌تر که می‌توانند منتظر بمانند تا زمانی که فضا در هواپیما وجود داشته باشد، بهینه است.

گزینه های تحویل بین المللی

خدمات معوقاین گزینه استاندارد برای پروازهای بین المللی است. حمل و نقل معمولاً در عرض 3-5 روز به مقصد می رسد.

خدمات اکسپرساین سریعترین گزینه برای ارسال کالا در سراسر جهان است. در حالی که هزینه بیشتری دارد، کالاهای شما ظرف 2 تا 3 روز به فرودگاه مقصد می رسد.

حمل و نقل هوایی می تواند خطر سرقت را کاهش دهد و از آنجایی که بارها اغلب با یک هواپیما از مبدا به مقصد سفر می کنند، خطر آسیب کمتری نیز وجود دارد. امنیت قابل اعتماد، همراه با یکی از ایمن ترین حالت های حمل و نقل، به معنای تحویل مطمئن به هر مشتری است.

شرکت حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی آسنابار در زمینه ارسال بار به سراسر دنیا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای دریافت خدمات و قیمت ارسال بار با شرکت آسنابار در تماس باشید.

ثبت سفارش