تفاوت بین ترانزیت و ترانشیپ

در این مقاله از سایت آسنالرد میخواهیم شما را با تفاوت بین ترانزیت و ترانشیپ و هدف از آن توضیح دهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تفاوت بین ترانزیت و ترانشیپ چیست؟

تفاوت بین ترانزیت و ترانشیپ : در اصطلاح عامه، ترانزیت حمل و نقل کالا از طریق قلمرویی است که کالا در وسیله حمل و نقل اصلی (مانند کشتی، قطار یا هواپیما) باقی می‌ماند و ترانشیپ کالا از طریق قلمروی است که کالا در آن قرار دارد. از یک وسیله حمل و نقل تخلیه و به وسیله دیگر بارگیری می شود.

هدف از آن چیست؟

ترانشیپ معمولا برای صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل انجام می شود، اما منجر به افزایش زمان حمل و نقل می شود. احتمال آسیب یا از دست دادن کانتینر و محموله نیز به دلیل بارگیری و تخلیه کانتینر در مرکز حمل و نقل بیشتر است. معمولا برای صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل انجام می شود، اما منجر به افزایش زمان حمل و نقل می شود. احتمال آسیب یا از دست دادن کانتینر و محموله نیز به دلیل بارگیری و تخلیه کانتینر در مرکز حمل و نقل بیشتر است.

چرا ترانشیپ در حمل و نقل بسیار مهم است؟

با رشد تجارت جهانی طی سال‌ها، حمل و نقل نقشی حیاتی در زنجیره تامین جهانی امروز ایفا می‌کند و به محموله‌ها اجازه می‌دهد تا به نقاط مختلف جهان برسند. این به بازیکنان تدارکات سطح بالایی از انعطاف پذیری را ارائه می دهد که می تواند مزایای هزینه قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

ترانشیپ در حمل و نقل به چه معناست؟

(گاهی اوقات نیز انتقال یا ترانشیپ) به معنای تخلیه کالا از یک کشتی و بارگیری آن در کشتی دیگر برای تکمیل سفر به مقصد بعدی است، حتی زمانی که محموله ممکن است مدتی قبل از سفر بعدی خود در ساحل بماند. حمل و نقل زمانی است که محموله یا یک کانتینر از یک کشتی به کشتی دیگر در حین انتقال به مقصد نهایی منتقل می شود.

حمل و نقل غیر مستقیم چیست؟

حمل و نقل غیر مستقیم (ترانشیپ غیر مستقیم) این زمانی اتفاق می‌افتد که کشتی وارد کننده در مرکز حمل و نقل فرود می‌آید و کشتی صادرکننده گاهی اوقات محموله را به مرکز انتقال بعدی یا به مقصد نهایی محموله می‌برد.

سخن پایانی

امیدواریم که استفاده کامل را از مقاله تفاوت بین ترانزیت و ترانشیپ و هدف از آن برده باشید. شرکت بازرگانی آسنالرد در زمینه صادرات، واردات و ترخیص کالاها به سراسر جهان بصورت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

نویسنده : هومن طالعی