صادرات خشکبار و میوه خشک | انواع روش های صادرات خشکبار

در این مقاله از وب سایت شرکت بازرگانی آسنالرد درباره صادرات خشکبار و روش های آن پرداختیم از شما عزیزان می خواهیم تا انتهای این متن همراه ما باشید.

صادرات خشکبار

خشکبار یا خشکه‌بار یا میوه خشک به میوه‌های خشک شده و برخی مغز دانه‌ها گفته می‌شود. مغز دانه‌هایی مانند پسته، بادام، فندق، گردو خشک و میوه‌های خشک مانند کشمش، کشمش سبز، کشمش سبز تیزابی، برگهٔ آلو بخارا، قیسی خشک، برگه هلو، برگه زردآلو، برگه آلو، برگه آلوچه و برگه آلبالو، خرما، انجیر خشک از جمله خشکبار هستند. صادرات خشکبار شامل مواردی از جمله صادرات فندق، صادرات پسته و غیره می شود.

انواع روش های صادرات خشکبار

  • دریایی
  • زمینی
  • ریلی

مناسب ترین روش های حمل و نقل کدام روش است

صادرات خشکبار به صورت دریایی خیلی بهتر از زمینی و ریلی است چون خشکبار در حمل و نقل دریایی نه در معرض آفتاب است و نه جا به جا می‌شود و از نظر قیمت هم خیلی کم تر و مقرون به صرفه تر از حمل و نقل زمینی است.

صادرات خشکبار ایرانی

خشکبار ایرانی هر سال با آمار بالا و قابل توجه، بیشترین صادرات خشکبار را دارد و بیشتر مورد توجه تمامی کشور حوزه خلیج فارس، آسیایی، اروپایی و آمریکایی شده است. صادرات خشکبار یکی از پرسودترین محصولات صادرات برای ایرانیان می‌باشد و حرف اول را در زمینه صادرات می‌زند.

ایران صادرات خشکبار خود را با کدوم کشور انجام میدهد؟

صادرات خشکبار پسته خود به تنهایی معادل ۱۲۲ میلیون دلار و ۱۸ هزار تن بوده است که ۵۷ درصد از کل صادرات این گروه را به خود اختصاص داده و نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۴۳ درصد و از لحاظ وزنی ۵۰ درصد افزایش را نشان  می‌دهد.

از مهمترین بازارهای هدف صادراتی محصولات خشکبار در دوره مذکور می‌توان به چین، امارات متحده عربی، هندوستان، ترکیه، عراق، پاکستان، روسیه، قزاقستان، ویتنام، افغانستان و... اشاره کرد.

صادرات خرما و کشمش در ایران سالانه به چه شکل است؟

صادرات خرما طی دو ماهه نخست سال جاری معادل ۴۸ هزارتن به ارزش ۴۲ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۱۲ درصد و از لحاظ وزنی ۱۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد. صادرات کشمش نیز طی دو ماهه سال جاری  معادل ۲۷ هزارتن به ارزش ۳۵ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه قبل از نظر ارزشی و وزنی با ۵۰ درصد رشد مواجه شده است.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما هموطنان عزیزمان را با صادرات خشکبار و روش های آن آشنا کنیم امیدواریم که استفاده کامل را برده باشید. شرکت بازرگانی آسنالرد در زمینه صادرات و واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

نویسنده : هومن طالعی