واردات طلا از غنا به دبی | واردات از آفریقا به امارات متحده عربی

واردات طلا از غنا به دبی

در این مقاله از سایت آسنالرد شما را با واردات طلا از غنا به دبی آشنا می کنیم، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

امارات بزرگترین مقصد طلای آفریقاست. حجم طلای معامله شده در امارات در طول سال ها به طور قابل توجهی در حال رشد است. دبی همچنین یکی از صادرکنندگان عمده طلا در منطقه است. از این رو، تجارت طلا به طور کلی در امارات متحده عربی یک تأسیس تجاری آینده نگر است که بسیاری از بازیگران کلیدی در حال حاضر در منطقه فعالیت می کنند. با منطقه آزاد DMCC، تجارت طلا از تجارت شمش طلا و جواهرات ملموس به طلای دیجیتال تبدیل شده است.

واردات طلا از غنا به امارات به چه صورت است؟

تجارت کالا در طلا یک تجارت پرسود برای سرمایه گذاران است. طلای خام با هر خلوص یا شمش (با خلوص بیش از 99.5٪) به امارات متحده عربی وارد می شود. شمش های طلا، قطعات یا گرد و غبار طلا در گمرک دبی قابل قبول نیست.کلیه مدارک قانونی به همراه گواهی مبدا و گواهی مالیات پرداخت شده باید برای ترخیص کالا از گمرک در امارات ارائه شود.با رسیدن طلا به امارات متحده عربی، تاجران ثبت نام طلا آن را از گمرک ترخیص خواهند کرد. Gold Trader با شرکت های حمل و نقل امنیتی پذیرفته شده بین المللی و همچنین شرکت های انبار برای ذخیره طلا و فلزات گرانبها شراکت دارد.

حوزه شرکت های امنیتی حمل و نقل در واردات طلا در دبی

بسیاری از شرکت های امنیتی شناخته شده جهانی مانند Trans Guard، Brinks، G4S و غیره وجود دارند. این شرکت های حمل و نقل امنیتی طلا را به پالایشگاه های نامزد در امارات منتقل می کنند.حدود 14 پالایشگاه طلا در امارات متحده عربی وجود دارد که طلای مرغوب را در اختیار فروشندگان خود قرار می دهند تا آن را بین خریدارانی که آن را به جواهرات برای خرده فروشی و سایر مصارف تجاری تبدیل می کنند، توزیع کنند.

مراحل  و روش های مربوط به صادرات طلا از غنا به دبی؟

در ادامه مراحل ثبت نام فروشنده و خریدار توسط شرکت های بازرگانی آمده است

 • پیشنهاد شرکتی باید توسط معدنچی (از آفریقا) به خریدار یا شرکت تجارت طلا در دبی ارسال شود.
 • خریدار بررسی می‌کند و هر دو طرف در اصل توافق می‌کنند و فرم KYC را امضا می‌کنند.
 • فروشنده باید تمام مدارک و مدارک مربوط به صندوق را برای بررسی به خریدار ارسال کند. تمام اقدامات لازم باید توسط خریدار و فروشنده انجام شود و بالعکس برای جلوگیری از ورود به هر گونه کلاهبرداری.
 • فروشنده باید کلیه هزینه های پردازش اسناد صادراتی، مالیات های مورد نیاز، عوارض، هزینه حمل و نقل و بیمه و سایر هزینه های مربوط به تحویل شمش های طلا به فرودگاه بین المللی تعیین شده را بپردازد.
 • خریدار باید حداقل 3 روز قبل از تاریخ حمل و نقل با تمام جزئیات مرسوله مطلع شود. عدم به روز رسانی باعث تاخیر در ترخیص کالا از گمرک و رسیدن به موقع خریدار می شود.
 • با رسیدن محموله به فرودگاه تعیین شده خریدار، خریدار یا بخش مجاز حمل و نقل امنیتی Brinks، Trans guard، G4S، باید محموله را دریافت کرده و به پالایشگاه خاصی که خریدار برای شروع پالایش یا فرآوری طلا تعیین کرده است، منتقل کند. میله ها.
 • خریدار هزینه های ترخیص کالا از گمرک، حمل و نقل امن، ذخیره سازی و پالایش را پرداخت می کند و این هزینه ها را از قیمت نهایی پرداخت شده به فروشنده کاهش می دهد
 • همچنین، توزین و مهر و موم کردن طلای تصفیه شده فرآیندی حیاتی است و باید طبق دستورالعمل‌های آژانس تنظیم مقررات صنعت امنیت (SIRA) و مقررات مرکز چند کالای دبی (DMCC) از یک فرآیند انطباق دقیق عبور کند.
 • هر گونه دستکاری در جعبه های مهر و موم شده طلا پس از فرآیند پالایش و وزن دهی، فرآیند باید دوباره انجام شود. فروشنده در این مرحله نمی تواند طلا را لمس کند. فروشنده می تواند با مجوز ویژه از واحد پالایش بر فرآیند وزن دهی و پالایش نظارت کند.
 • پس از انجام تمامی مراحل، فاکتور تجاری نهایی توسط فروشنده ایجاد می شود و خریدار سفارش را می پذیرد و در حضور بانکدار خریدار، سند را امضا می کند.
 • مبلغ فاکتور ظرف 3 روز کاری منتقل می شود و پس از این مرحله مالکیت به خریدار تغییر می کند.

که این روش و مراحل در واردات طلا از غنا به امارات تاثیر بسزایی دارد.

مدارک مورد نیاز برای واردات طلا از کشور غنا

 1. اسناد تحویل طبق قرارداد فروش و خرید (SPA) - شماره قرارداد حمل و نقل، کپی سند برای ترخیص کالا از گمرک اصل فاکتور تجاری پروفرما به نفع خریدار.
 2. گواهی مبدا و گواهی گردش کالا.
 3. محموله باید به‌عنوان «به گمان حاوی طلا» علامت‌گذاری شود و کد سفارشی برای فرم شمش طلای خام 71081210 است. صورت‌حساب حمل‌ونقل هوایی باید «پیش‌پرداخت بار هوایی» علامت‌گذاری شود و وزن ناخالص و خالص محموله را نشان دهد.
 4. بارنامه اصلی.
 5. بارنامه ورودی (BOE).
 6. فرم اظهارنامه گمرکی.
 7. برای ترخیص کالا از گمرک و انتقال پرداخت ها، مدارک ذکر شده در بالا باید موجود باشد. برای اینکه پالایشگاه محموله را بپذیرد، بانک ها و مقامات دولتی سریعتر ترخیص کالا را پردازش کنند، چند سند اضافی برای فروشنده برای جلوگیری از هرگونه تاخیر مفید است.

اسناد و مدارک اضافی برای طلای دریافتی از جمهوری دموکراتیک کنگو

اگر طلا از جمهوری دموکراتیک کنگو یا کشورهای همسایه می آید، کشور واردکننده به مدارک زیر نیاز دارد:

 1. ترخیص سازمان ملل متحد
 2. گواهی ترخیص اینترپل
 3. رعایت این نکته که طلا خالص است و آلیاژی از سایر مواد معدنی نیست. تست های خاصی برای تعیین خلوص شمش های طلا برای اصالت وجود دارد.

از این رو، به طور خلاصه، شرکت بازرگانی باید مراحل فوق را دنبال کند تا مطمئن شود که طلای قانونی را از غنا و سایر کشورهای آفریقایی به دبی وارد می کند.

سخن پایانی

امیداوریم که استفاده کامل از مقاله واردات طلا از غنا به دبی را برده باشید. شرکت بازرگانی آسنالرد در زمینه واردات، صادرات و ترخیص کالا از ایران و امارات آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

نویسنده : هومن طالعی