حمل و نقل بین المللی | هفت مرحله حمل و نقل بار بین المللی

در این مقاله از وبسایت آسنالرد قصد داریم شما هموطنان عزیزمان را با حمل و نقل بین المللی بار آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مراحل اصلی حمل و نقل بین المللی چیست؟

حمل و نقل کالا بین کشورها به دلایل زیادی انجام می شود. با این حال، اکثریت به دلایل افزایش ارزش کالا است. با رشد سریع تجارت الکترونیک، تعداد زیادی از مشاغل کوچکتر اکنون به حمل و نقل بار بین المللی نیاز دارند. در این مقاله قصد داریم مراحل مختلفی را که باید قبل از رزرو اولین محموله خود از آنها آگاه باشید، توضیح دهیم.

خطوط حمل و نقل، نمایندگی های رزرو حمل و نقل، کارگزاران گمرک و بازیکنان زیادی در حمل و نقل بین المللی دخیل هستند. اگر نیاز حمل و نقل شما مربوط به محموله ای است که می تواند در یک کانتینر حمل استاندارد جا شود، اما برای پر کردن آن کافی نیست و اگر محموله شما آنقدر فوری نیست که بخواهید هزینه اضافی برای حمل و نقل هوایی بپردازید، احتمالاً به بار کمتر از کانتینر نیاز دارید. راه اگر اینطور است، تنها عنصری که باید از آنها آگاه باشید عبارتند از:

معرفی چهار عنصر کلیدی در حمل و نقل LCL

 • فرستنده
 • گیرنده
 • حمل و نقل
 • خطوط حمل و نقل

خط کشتیرانی شرکتی است که محموله شما را در دریا حمل می کند. به احتمال زیاد هرگز با آنها صحبت نخواهید کرد یا حتی اسناد یا مکاتباتی از آنها مشاهده نمی کنید. با این حال، حمل و نقل، ارائه دهنده تدارکاتی است که شما با آن سروکار خواهید داشت. آنها می توانند حمل و نقل را از یک فرستنده به یک گیرنده ترتیب دهند، که یکی از آنها شما هستید.

فرستنده طرف محموله در مبدا است. ممکن است شما یا کارخانه یا فروشنده ای باشید که محصولی را از آن خریداری می کنید. گیرنده محموله گیرنده است. این دوباره می تواند شما یا شخصی باشید که محصولی را به او می فروشید.

پنج مرحله فیزیکی و دو مرحله مستندسازی در حمل و نقل بار بین المللی

در جابجایی کالا از فرستنده به گیرنده، پنج مرحله فیزیکی و دو مرحله مستندسازی وجود دارد که همه باید برای هر محموله انجام شود. در هر مرحله هزینه ای وجود دارد که باید توسط شخصی، معمولاً فرستنده یا گیرنده، پرداخت شود. اگر می‌خواهید از غافلگیری هزینه‌ها و تأخیرهای غیرضروری در زنجیره تأمین خود جلوگیری کنید، مطمئن شوید که هر بار که یک محموله را رزرو می‌کنید، در مورد اینکه دقیقاً چه کسی برای هر یک از این 7 مرحله پرداخت می‌کند، توافق روشنی دارید.

هفت مرحله حمل و نقل بار بین المللی

 1. حمل و نقل صادراتی
 2. حمل و نقل مبدأ
 3. ترخیص کالا از گمرک صادراتی
 4. حمل و نقل دریایی
 5. ترخیص کالا از گمرک وارداتی
 6. حمل و نقل مقصد
 7. حمل و نقل وارداتی

حمل و نقل بار دریایی چیست؟

کشتی باری یا باربری کشتی تجاری است که محموله کالا و مواد را از یک بندر به بندر دیگر حمل می کند. سالانه هزاران حامل بار در دریاها و اقیانوس های جهان تردد می کنند و بخش عمده ای از تجارت بین المللی را انجام می دهند.

سخن پایانی

امبدواریم که از این مقاله استفاده کامل رو برده باشید. شرکت بازرگانی آسنالرد در زمینه صادرات، واردات و ترخیص کالا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

نویسنده : هومن طالعی