آسـنـالـردشرکت بازرگانـی و تجاری

پشتیبانی 24 ساعته
021-22043668

asnalord@gmail.com

ترخیص کالا از گمرک دبی

شهر دبی از قدیم به عنوان قطب تجاری خاورمیانه و دروازه ورود به بازارهای جهانی شناخته شده است. همچنین از دیرباز مرکزی بسیار مهم برای تجار ایرانی بوده و واردات و صادرات به دبی برای آنها دارای اهمیت زیادی می باشد.

به طوری که اغلب محصولات کشاورزی ایران از طریق دبی برای دسترسی به بازارهای جهانی صادر می شود. همچنین در زمینه واردات از دبی نیز می توان گفت که این شهر یکی از مراکز جهانی در زمینه محصولات ایرانی است. به این دلیل که در مواردی واردات به ایران از این شهر همان محصولات تولید شده نظیر شلوار جین، پارچه مانتوی، و روسری های مشکی در ایران هستند که از بازار دبی خریداری و مجدد به ایران قاچاق می شوند.

با این وجود ورود انواع کالاها از کشورهای مختلف و شرکت ها و برندهای مطرح جهانی در دبی باعث ایجاد پتانسیل بالا برای تجارت انواع محصولات در این شهر شده است، و از همین رو بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی تمایل دارند برای تامین و تهیه اجناس مورد نیاز خود و بازار اقدام به واردات کالا از دبی نمایند.

مراحل ترخیص کالا از دبی

به طور کلی به منظور فریت بار و ترخیص کالا از دبی باید موارد زیر را در نظر بگیرید :

استعلام و مشخصات کالا

یکی از مواردی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است دریافت مشخصات کامل و قیمت کالا می باشد . تمام خریداران و بازرگانان ایرانی وظیفه دارند تا در زمان ترخیص کالا از دبی این اطلاعات را از فروشندگان کشور امارات دریافت نمایند و به سازمان گمرک تحویل دهند .

تصمیم گیری برای محاسبه هزینه

قیمت محصولاتی که از دبی وارد ایران می شود به عوامل مختلفی مانند شرایط بازار، میزان تقاضا، زمان فروش کالا، قیمت تمام شده کالا و غیره بستگی دارد. قبل از واردات کالا شرکت های تجاری وارد کننده باید از تعرفه های گمرکی اطلاع پیدا کنند. در رابطه با تصمیم گیری برای محاسبه هزینه ها ارائه پیش فاکتور از طرف فروشنده به اداره گمرک بسیار اهمیت دارد. در نهایت محاسبه هزینه ها توسط متخصصان واردات کالا در گمرک کشور انجام می گردد .

دریافت مجوزهای لازم

زمانی که کالاهای تجاری وارد گمرک می شوند، باید تمام مجوزهای و استانداردهای مورد نیاز دریافت شده باشد. ارائه مجوزهای مورد نیاز برای تایید صحت و سلامت کالا به اداره گمرک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ورود کالا از دبی هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. کارشناسان گمرک بدون توجه به کشور طرف قرارداد، تمامی قوانین مانند جلوگیری از ورود کالای غیر مجاز، نظرت بر سلامت و بهداشت کالا و غیره را اعمال می نمایند .

تعیین قیمت نهایی کالا

تا قبل از انجام مراحل ترخیص کالا از دبی قیمت نهایی تعیین نمی شود و باید منتظر محاسبات کارشناسان گمرک باشید و پس از دریافت برگ ترخیص کالا از دبی قیمت نهایی خواهد شد. در حقیقت زمانی قیمت نهایی می شود که هزینه حمل و نقل ، انبارداری و غیره مشخص شده باشد .

هزینه ترخیص کالا از دبی

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش بیاد که چرا ترخیص کالا از دبی به صرفه تر از سایر کشورها می باشد. در این زمینه باید بگویم که ترخیص کالا از دبی شامل تعرفه های مالیاتی صادرات و واردات نمی شود. هزینه عوارض گمرک در دبی پنج درصد است .

با توجه به موارد ذکر شده هزینه ترخیص کالا از دبی بسیار مناسب است .

عمده کالاهای وارداتی از دبی به ایران

1. ترخیص ماشین های اداری مانند اسکنر و پرینتر

2. ترخیص گوشی تلفن همراه

3. ترخیص ماژول های نمایشگر

4. ترخیص مواد و کالای پلاستیکی

5. ترخیص پوشاک

6. ترخیص لوازم خانگی

7. ترخیص قطعات یدکی خودرو

8. ترخیص خودرو

9. ترخیص سنگ های گران بها

10. ترخیص روغن دانه آفتاب گردان

11. ترخیص قطعات یدکی خودرو

12. ترخیص لپ تاپ

سخن پایانی

امیدواریم که استفاده کامل را از مقاله ترخیص کالا از دبی برده باشید. شرکت بازرگانی و تجاری آسنالرد در زمینه ترخیص کالا از گمرگ دبی و ایران آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ثبت سفارش